Předvánoční setkání nad knihou

26. ledna 2018 v 16:30 | Hanka Hosnedlová |  Archiv článků

Předvánoční setkání nad knihou

Ačkoliv v kalendáři již panuje rok s osmičkou na konci, vraťme se ještě na chvíli do dění minulého měsíce, jímž končil rok 2017. V uvedeném čase se totiž již pošesté uskutečnila v Českých Budějovicích předvánoční multiautogramiáda - oblíbená akce spojující spisovatele, knihy a čtenáře. Ve zmíněném období se v Domě knihy Kanzelsberger, který je společně s Jihočeským klubem Obce spisovatelů iniciátorem a garantem této příjemné tradice, představilo veřejnosti celkem devět jihočeských spisovatelů. A jako pokaždé i tentokrát se sešlo tolik návštěvníků, že polovina z nich si neměla ani kam sednout, což byl pro přítomné autory nesporně potěšující fakt.

Obvyklá prezentace knižních novinek a regionálních spisovatelů s komponovaným programem s hudebními vstupy a zajímavostmi o knižních novinkách i jejich tvůrcích však měla tentokrát poněkud odlišný průběh. Návštěvníci se setkali s osvědčenou sestavou renomovaných spisovatelů, jako Jan Bauer, František Niedl, Ladislav Beran, Jaroslava Pixová, Hynek Klimek, i s představiteli mladší spisovatelské generace zastoupené Daliborem Váchou, Janem Štifterem a debutujícím sedmnáctiletým Markem Kosem. Příjemným předělem mezi průvodním slovem novinářky a spisovatelky Hanky Hosnedlové byly ukázky z původního muzikálu Strašák v podání zpěvačky Romany Rédlové a hudebníka Johnyho Vavrušky z Vodňan.

Speciálním bonbonkem multiautogramiády se však nesporně stalo slavnostní předání certifikátu rekordu za největší počet vydaných knih jedním autorem, který od agentury Dobrý den Pelhřimov převzal pilný vodňanský spisovatel Jan Bauer. A nezůstalo jen u tohoto ocenění. Cenu za největší počet prodaných knih od jednoho autora v uplynulém roce si zákonitě odnesl opět Jan Bauer, ale cena za nejprodávanější knižní titul ve stejném období patřila Františku Niedlovi.
"Lidé rádi vidí ty, kteří jim připravili hezké chvíle nad knihou, s potěšením si s nimi popovídají a rozhodně stojí i o podpisy do zakoupených knih," konstatoval Petr Pistulka, vedoucí Domu knihy Kanzelsberger, který plánuje podobná ocenění i pro konec roku letošního.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama