Rada Obce spisovatelů

25. ledna 2018 v 19:50 | --- |  O Obci spisovatelů ČR

Předseda rady Obce spisovatelů ČR.

Bc. TOMÁŚ MAGNUSEK


Povoláním filmový producent a režisér je statutárním zástupcem organizace.


PhDr. LYDIE ROMANSKÁ-LIDMILOVÁ


Je předsedkyní Ostravského střediska a zároveň místopředsedkyní Obce spisovatelů České republiky.


Členové rady:

ALOIS MARHOUL


Alois Marhoul (narozený 24.6.1951) autor jedenácti básnických sbírek.
Je členem Českého centra Mezinárodního PEN klubu.
V březnu 2014 byl zařazen do digitální knihovny básníků 185 zemí všech dob: POETAS SIGLO XXI ANTOLOGIA DE POESIA + 12.000 POETAS de 185 PAISES. Editor: Fernando Sabido Sanchez (viz odkaz).
Zakladatel a producent nezávislé Mobelovy ceny za poezii.
G-servis - Alois Marhoul
252 04 Čisovice 123
okres: Praha-západ
(25 km z centra Prahy)
mobil: 602308363
e-mail: gastroservis@volny.cz
web: www.gastrobazar.cz


HANKA HOSNEDLOVÁ


Narodila v Českých Budějovicích (1947) a s výjimkou pětileté novinářské epizody v Plzni zde prožila celý život.
Spisovatelka, novinářka, publicistka, cestovatelka, členka Rady Obce spisovatelů ČR, Syndikátu novinářů ČR a rady JčSN a dalších institucí. Má na kontě zhruba 20 knižních titulů a na daleko větších počtu dalších se podílela, na 200 básní a písničkových textů, tisíce článků, rozhovorů, cestopisných seriálů apod. V současnosti působí rovněž jako místopředsedkyně Jihočeského klubu Obce spisovatelů.


RADIM UZEL


MUDr. Radim Uzel, CSc. (74) gynekolog, porodník a sexuolog. Čestný předseda Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu, externí učitel Univerzity Hradec Králové, Ústav sociální práce. 64 odborných publikací, 18 knižních publikací, televizní a rozhlasové pořady, četné články v odborném i populárním tisku. Hlavní obor: plánované rodičovství, sexuální výchova.


DANIELA KOVÁŘOVÁ


Píšící advokátka, neustále žasnoucí nad rozmanitostí osudů a charakterů; píše povídky, fejetony, soudničky a romány o mezilidských vztazích, právu, lásce a občas i o věcech nehmotných mezi nebem a zemí. Pochází z Ostravy, bydlí na vesnici u Plzně, kde chová rozličné zvířectvo, dvě téměř dospělé děti a manžela a za prací dojíždí do Prahy.
JUDr. Daniela Kovářová,
Advokátka a prezidentka Unie rodinných advokátů
Praha 3, Přemyslovská 2346/11, 130 00
Telefon: 602414550
www.akkovarova.cz, e-mail: kovarova@akkovarova.cz


PhDr. OLGA NYTROVÁ


Publicistka, scenáristka, básnířka a esejistka, pedagožka na Universitě J. A. Komenského od roku 2004. Působí v duchovenské službě Církve československé husitské. Autorka a spoluautorka 23 knih. Jako členka výboru OS koordinuje pražské spisovatele.


JAROSLAVA MÁLKOVÁ - EICHACKEROVÁ


Jaroslava Málková, provdaná Eichackerová, vystudovala přírodní vědy a po letech psychologii. Celý život učí na základních, středních a vysokých školách, psát začala na střední škole. Mimo poezii miluje matematiku, šachy , historii a lidi.


OTTO HEJNIC


Prozaik a publicista Otto Hejnic je lídrem sdružení Kruh autorů Liberecka (KAL), který debutoval v roce 1983 povídkovým cyklem V pátek večer. Žije v Liberci a v radě zastupuje svůj region.

KONTROLNÍ REVIZNÍ KOMISE

IVO HARÁK


Básník, prozaik a literární kritik. VŠ pedagog, organizátor kulturních akcí a editor. Syn, manžel, otec. Člen Českého centra Mezinárodního PEN-klubu a Revizní komise Obce spisovatelů. Člověk, občan. Monarchista a katolík.


FRANTIŠKA VRBENSKÁ


PhDr. Františka Vrbenská, knihovnice a vášnivá čtenářka, spisovatelka, publicistka, lektorka. Přednáší často, cestuje přitom od Chebu po Košice. Autorka deseti knih, několika novel, řady povídek a teoretických prací. Členka Syndikátu autorů fantastiky; za zásluhy o rozvoj žánru získala řadu ocenění. Věří, že děti a zvířata zasluhují naši ochranu, a snaží se jim pomáhat. Narodila se a žije v pražském Podskalí, aniž by zapomínala na své moravské kořeny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama