Pozvánka na křest knihy

21. dubna 2018 v 14:21 | Šimon Ryšavý |  Pozvánky

Dovoluji si Vás pozvat na křest knihy

Anotace knihy:

Sfumato
Sfumato je autobiografický román, který v současném vztahovém příběhu ženy a muže střední generace předkládá i neotřelý intimní příběh staré aristokratické rodiny. Soustřeďuje obsah především na politicky i společensky zlomové situace posledních 100 let Českého, Československého a Slovenského státu.
Kontrasty doby, hlavně nástup komunizmu, který rodinu autorky připravil o veškeré majetky a mnohé občanské práva / vyvlastnění rodinného sídla, zestátnění veškerého majetku, zákaz života ve městě, tatínek vzděláním právník a ekonom téměř 15 let v dělnickém povolání kopáče/ jsou popsané s velkým nadhledem, ironii a vtipem. Nenásilně obohacují aktuální děj, který se především odehrává v Brně a v Praze. Uvedené lokality nejsou jenom obsahovou kulisou, ale poukazují i na konkrétní soudobé politické akcenty a specifickou lokální charakteristiku.
Dalším nevšedním přínosem, zajímavým zmapováním stoleté doby je i vsunutý příběh dědečka autorky, který aktivně, státotvorně působil od roku 1929 do roku 1945 v Československé a následně v politice Slovenského státu. Jeho osud, politické konání, přibližují mnohé důležité státní rozhodnutí, opomíjené spíše veřejně neznámé skutečnosti, nejenom z období první republiky.
Román velice poutavým, vtipným, ironickým literárním jazykem přibližuje zajímavý příběh, dobu, a především konkrétní lidi, které formovalo vše dobré i zlé, kontrastní, ve vývinu naši společnosti. Nabízí čtenáři neotřelý poutavý příběh s velice zajímavým náhledem na našich posledních 100 let.
Kniha je zvláštní i skutečností, že autorka profesně působí v oblasti výtvarného umění a knížku ilustrovala.

Autorka:
PhDr. Alžbeta Vlčková 1961
Vystudovala obor Grafika na Umělecké průmyslové škole v Bratislavě, následně Filozofickou fakultu univerzity Komenského v Bratislavě i s dvouletým doktorandským studiem v oboru estetiky a výtvarného umění.
Kromě výstav, realizací uměleckých děl, ilustrace knížky pro nakladatelství Argo, aktivně píše. Vydala dvě odborné publikace a poslední 3 roky uveřejňuje fejetony na blogu IDnes s vysokou sledovaností. Přispívá i do internetových nepravidelně vydávaných novin pro pseudointelektuály The Zeitung.
Od roku 1992 žije a tvoří v Brně. Občanem České republiky je od roku 1993.

Na setkání s Vámi se těší nakladatel knihy

Šimon Ryšavý
knihkupec a nakladatel
kavárna Pod hodinami
Česká 31, 602 00 Brno

prodejna: knihkupectví Ryšavý Šimon
Táborská 30, 615 00 Brno
tel. 530 315 454, mob. 603 960 360, www.rysavy.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama