Antologie soudobé české a slovenské poezie Refrény času

10. května 2018 v 18:34 | Daniela Kovářová |  Pozvánky
Zajímá vás současná poezie? Zastavte se v sobotu 12. května 2018 mezi 12-13 hod v PEN klubovně v pravém křídle (balkon vpravo) na knižním veletrhu Svět knihy v Praze Holešovicích. Zúčastníte se představení antologie soudobé české a slovenské poezie nazvané Refrény času, kterou vydal Spolok slovenských spisovateľov v Bratislavě ke 100. výročí vzniku Československa ve spolupráci s Obcí spisovatelů ČR.
V antologii uveřejnili verše nejlepší básníci obou zemí, například Karla Erbová, Jiří Žáček, Zeno Kaprál, Jozef Mokoš, Ján Tazberík a jedenatřicet dalších básníků, mj. nejstarší čeští básníci Theofil Halama a Josef Hrubý, kteří bohužel opustili tento svět v průběhu přípravných prací na knize. Těm nejmladším (Jan Kunze, Lukáš Bárta nebo Jakub Fišer) se naopak zdá, že jsou nesmrtelní, jak je zřejmé z básně Jana Kunzeho Sem tam je třeba.

Sem tam je třeba
z rozjetého vlaku nevystupovat
své věci dodělat
čmouhu smáznout dlaní
do svítání
kecat nesmysly na baru

Antologii představí a úryvky přečtou členové PEN klubu a Obce spisovatelů ČR Karla Erbová, Lydie Romanská, Jakub Fišer, Zdeněk Lebl, Alois Marhoul a Jiří Žáček. Obálku antologie v pevné vazbě a v národních barvách s motivy státotvorných symbolů obou zemí navrhl Martin Kellenberger, editory byli básníci a členové vedení obou spisovatelských spolků Lydie Romanská a Štefan Cifra.

Daniela Kovářová, tisková mluvčí Obce spisovatelů ČR

10. května 2018

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama