Literární klub Petra Bezruče

14. ledna 2020 v 12:20 | Pavlína Kollárová |  Ze života Obce spisovatelů

Literární klub Petra Bezruče (LKPB) Frýdek-Místek

sdružuje autory z Beskyd a blízkého okolí. Součástí jeho aktivit je, mimo jiné, i autorský web LKPB a jeho hostů, kde nejen členové klubu, ale i ostatní hostující autoři, prezentují svou tvorbu.

Na webu tak můžete najít různorodé práce. Upoutávky na nové knižní tituly, povídky, verše, recenze, fejetony či úvahy. Své místo má zde i pásmo ke Dni poezie, které sestavili pro veřejnost členové klubu LKPB, nebo úryvky z klubových almanachů. Někdo publikuje více, někdo jen zanechá vizitku. Web je otevřen všem, nebazíruje na přísných pravidlech. Je především určený ke čtení a zábavě. Díky pospolitosti autorů a všem našim příznivcům literáti na webu stále více dobývají čtenářův svět.

V dubnu 2019 vznikla na webu rubrika Téma (psaní nás spojuje), která měla za úkol zvýšit návštěvnost na webu a především bavit. Každý měsíc jsem zde vložila několik různorodých témat. Postupně jsem jich pověsila na web 49 a do konce roku obdržela krásných 116 příspěvků. Dvě desítky autorů se v rubrice prezentovalo svými verši nebo prózou. Vznikla tak pestrá přehlídka literárního umu. Někteří autoři posílali příspěvky, ve kterých dokázali skloubit několik nebo všechna témata určitého měsíce. Jako první poslala svůj příspěvek Martina Šomanová, nejvíce jsem jich obdržela od Anny Ursíni-Jamriškové. Nejvzdálenější přípěvek přišel od Tulačky Dany žijící v Kanadě. Celou rubriku symbolicky uzavřel Zdeněk Hledač, který v poslední básničce propojil všech dvanáct témat měsíce prosince. Rubrika Téma splnila své poslání a já poznala, jak skvělí autoři a parťáci jsme a že psaní je opravdu to, co nás spojuje.

Literární web je dostupný každému na kterémkoliv místě a v každém čase. Ale tištěná podoba je hmotná vzpomínka na zábavu, kterou rubrika Téma přinášela. Proto jsem se rozhodla udělat malý sborník jako poděkování vám všem. Bez vás by to nebylo. MOC DĚKUJI, JSTE SKVĚLÍ!

Pavlína Kollárová


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama