Docela malá připomínka

17. června 2020 v 18:28 | Hanka Hosnedlová |  Ze života Obce spisovatelů

Šestnáctého června by Ludvík Mühlstein, dlouholetý člen Jihočeského klubu Obce spisovatelů i Obce spisovatelů ČR, oslavil symbolické osmaosmdesáté narozeniny. Bohužel před necelým rokem nelítostný osud přetrhl nit jeho tak plodného života a nám zbyly jen vzpomínky.
Toto výročí připomněl ve svém vysílání i Český rozhlas v Českých Budějovicích a aktuálně již od května zařadil do pravidelného vysílání Luďkův jedinečný seriál o ptácích, doprovázený i nahrávkami ptačího zpěvu. Tím připomenul i řadě posluchačů nevšední osobnost Luďka Mühlsteina, který svůj život zasvětil jednak rozhlasovým vlnám, sportu, ale také knihám, které se vracely hlavně k jeho vášni - k přírodě, již dokázal tak precizně a vnímavě přiblížit i čtenářům. Mluvila jsem v těchto dnech i s několika jeho rozhlasovými odchovanci, jimž se oběravě věnoval v rámci své působnosti v dětském dramatickém rozhlasovém souboru. Nikdo z nich, ačkoliv uplynuly již desítky let, na Luďkovo vedení a díky tomu i úspěchy celého souboru dodnes nezapomněl, i když mnozí mají již důchodový věk. A s vděčností vzpomínají na Luďkovu rozhlasovou školičku, kterou vedl už v pokročilém věku pod záštitou rozhlasu, i daleko mladší ročníky chlapců a děvčat.
A nezapomněli jsme ani my, jeho kolegové ze spisovatelských kruhů - byl pro nás vždycky vzorem skromnosti a vlídné vstřícnosti a musím upřímně přiznat, že nám v našich řadách prostě chybí...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama